Jak podłączyć pralkę i suszarkę do jednego odpływu

Jak podłączyć pralkę i suszarkę za pomocą wspólnego stosu odpływowego zależy od systemu odwadniającego twojego gospodarstwa domowego. Podczas gdy większość rur spustowych wkręca się do pralki, jest kilka wyjątków. Być może trzeba będzie przeprowadzić linię odpływową przez odpływ podłogowy lub zlew gospodarczy. Niektóre gospodarstwa domowe instalują specjalny komin odpływowy od pralki. Aby uniknąć wycieków, upewnij się, że wąż spustowy nie jest skręcony.

Aby upewnić się, że rura spustowa jest bezpiecznie zamocowana, użyj narzędzi dostarczonych przez pralkę. W przypadku, gdy pralka lub suszarka nie jest dostarczana z tymi narzędziami, należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Podczas instalowania rury odpływowej należy pozostawić kilka centymetrów pomiędzy końcem węża a dnem rury odpływowej. Zapobiegnie to zasysaniu przez pralkę wody z powrotem do rury odpływowej.

Aby podłączyć pralkę i suszarkę do jednego odpływu, trzeba zainstalować dwa węże doprowadzające wodę i wąż odpływowy. Pamiętaj, aby kupić dłuższy wąż lub dodać przedłużenie do tego, który już masz. Na koniec podłączamy wąż spustowy i doprowadzamy go do zlewu. Po podłączeniu, upewnij się, że testujesz ładunek, aby upewnić się, że nie ma żadnych wycieków i pralka działa jak należy.

Przed zainstalowaniem pralki, upewnij się, że mierzysz przestrzeń dla jednostki i jej węży wodnych i odwadniających. Upewnij się również, że podłoga wytrzyma ciężar urządzenia. Jeśli podłoga nie jest wystarczająco wytrzymała, pralka przewróci się i spowoduje uszkodzenia podłogi. W zależności od systemu hydraulicznego w Twoim kraju, może to być trudniejsze. Ale jeśli zrobisz to poprawnie, proces będzie gładki i wydajny.

Aby podłączyć pralkę i suszarkę do tego samego odpływu, musisz odłączyć przewody zasilające i zamknąć zawory ciepłej i zimnej wody. Usunąć wąż odpływowy, jeśli jest pęknięty lub złamany. Usunąć wąż zasilający za pomocą szczypiec nastawnych z rowkiem i sprawdzić, czy nie ma w nim zanieczyszczeń. Jeśli przepływ wody jest powolny lub zatrzymuje się całkowicie, wyczyść filtr, szorując go szczotką.

Podłączając pralkę i suszarkę do tego samego odpływu, pamiętaj, aby zainstalować wąż spustowy co najmniej osiem stóp nad poziomem wody w pralce. Upewnij się, że używasz rury spustowej o średnicy wewnętrznej wynoszącej dwa cale. Pamiętaj, że powinna ona również znajdować się co najmniej 30 cali nad poziomem podłogi, aby zapobiec syfonowaniu. Upewnij się, że umieścisz wąż spustowy co najmniej osiem stóp od podłogi, aby uniknąć rozlania.

Aby podłączyć pralkę i suszarkę do wspólnego odpływu, najpierw zainstaluj wąż odpowietrzający. Elastyczny plastikowy wąż musi być zabezpieczony okrągłym zaciskiem suszarki, który ściśle pasuje do ściennego kanału wentylacyjnego. Jeżeli przewód jest metalowy, nie powinieneś potrzebować używać zacisku. Upewnij się, że instalujesz go prawidłowo. Upewnij się, że instalujesz przewody wentylacyjne prawidłowo, zgodnie z instrukcjami producenta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top