Jak zresetować pralkę Beko

Jeśli Twoja pralka Beko ma kod błędu, może być konieczne wezwanie inżyniera, aby przyszedł i naprawił problem. Kody błędów zazwyczaj wskazują na problem z pobieraniem przez pralkę wystarczającej ilości wody, nie płukaniem ubrań lub brakiem równowagi podczas cyklu wirowania. Aby usunąć błąd, spróbuj nacisnąć i przytrzymać przez pięć sekund przyciski POWER i START/PAUSE. Po tym czasie drzwi się zablokują.

Jeśli Twoja pralka Beko nie chce się uruchomić, musisz zresetować jej płytę sterującą. Płytka ta znajduje się w tylnej części urządzenia. Przytrzymaj przyciski start i pauza przez kilka sekund, aż zapalą się lampki na wyświetlaczu. Następnie podłącz maszynę z powrotem do prądu i poczekaj około 30 sekund. Następnie włącz maszynę ponownie i cykl powinien się rozpocząć. Może to być rozwiązanie tymczasowe, ale nie rozwiąże problemu.

Aby zresetować pralkę Beko, należy najpierw wyłączyć funkcję blokady przed dziećmi. Dezaktywacja funkcji blokady dziecięcej różni się w zależności od modelu. Naciśnij przycisk Start przez pięć sekund, aż zniknie symbol blokady dziecięcej. Rozlegnie się sygnał dźwiękowy i problem zostanie rozwiązany. Jeśli urządzenie nie działa prawidłowo, należy wezwać inżyniera w celu jego naprawy. Koszt wezwania technika jest równoważony przez oszczędności, które uzyskasz, gdy nie będziesz musiał kupować nowej maszyny.

Innym prostym rozwiązaniem problemu jest wyczyszczenie filtra. Jeśli bęben nie obraca się, problemem jest najprawdopodobniej silnik. Spróbuj wyczyścić filtr. W razie potrzeby możesz otworzyć drzwi dostępu do filtra, aby spuścić wodę. Jeśli to nie zadziała, spróbuj usunąć wodę, aby rozwiązać problem. Następnie można spróbować kroków opisanych powyżej. Jeśli problem nie ustąpi, być może trzeba będzie skontaktować się z technikiem.

Jeśli napotkasz kod błędu DE, problem dotyczy drzwi. Są one albo zablokowane, albo zamknięte prawidłowo. Ten kod błędu może wystąpić podczas cyklu prania lub na jego końcu. Jego przyczyną może być przeciążona pralka lub coś utknęło w uszczelce drzwiczek. Odłączenie urządzenia od źródła zasilania spowoduje jego zresetowanie. Jeśli wszystko inne zawiedzie, kod błędu powinien zniknąć po zakończeniu cyklu.

Reset suszarki Beko jest przydatny, gdy problem z ogrzewaniem zostanie rozwiązany. W niektórych przypadkach zwykły reset nie rozwiąże problemu. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie wymienić termostat. Jeśli nie jesteś pewien, jak zresetować suszarkę Beko, przeczytaj instrukcję producenta. Jeśli nie wiesz, spróbuj wykonać proste kroki opisane powyżej. Będziesz zaskoczony, jak łatwo jest naprawić swoją suszarkę Beko!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top