Jak prawidłowo otworzyć drzwiczki pralki od góry

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z lider-rtvagd.pl

Jeśli drzwiczki pralki nie chcą się otworzyć, może to być spowodowane tym, że w systemie odpływowym jest jakaś przeszkoda. Uruchom cykl odpływu i odłącz pralkę od rur pod zlewem. Następnie spróbuj ponownie zainstalować drzwi. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie wymienić uchwyt drzwi. Poniżej wymieniono kilka prostych wskazówek, jak prawidłowo otworzyć drzwi pralki. Spróbuj otworzyć drzwi od góry i wykonaj te kroki:

Na początek upewnij się, że pralka jest odłączona od gniazdka elektrycznego. Z przodu lub z tyłu konsoli mogą znajdować się dwa do trzech klipsów, które trzymają górny panel w miejscu. Usuń śruby, a następnie użyj plastikowej szpatułki, aby odkręcić zawiasy. W zależności od urządzenia, metalowe zawiasy mogą być nadal przymocowane do konsoli. Aby je usunąć, wykonaj poniższe kroki.

Pralka ładowana od przodu ma bęben zewnętrzny i bęben wewnętrzny z otworami. Woda wchodzi przez rury w pobliżu góry i jest przepłukiwana do urządzenia przez silnik. Wewnątrz bębna, duże plastikowe mieszadło przesuwa ubrania przez wodę. Mieszadło jest napędzane przez silnik elektryczny. Po zakończeniu cyklu prania, wewnętrzny bęben obraca się szybko i wyrzuca wodę przez otwory. Po zakończeniu cyklu prania woda jest odprowadzana z zewnętrznego bębna przez pompę.

Jeśli pracujesz nad pralką w nowym stylu, skrzynka wodna jest zwykle umieszczona nad maszyną. Jeśli tak jest, możesz użyć miski na wodę za pralką. Jeśli twoje linie spustowe są nadal podłączone, możesz po prostu umieścić wiadro pod pralką. Upewnij się, że przed próbą ich odłączenia przykleisz je taśmą do boku. Jeśli woda w wężu nie spływa, użyj drucianego wieszaka, aby usunąć zatory w wężu spustowym. Po odłączeniu pralki od skrzyni, można ponownie podłączyć rury do maszyny.

Upewnij się, że zawory wodne są wyłączone przed próbą odłączenia pralki od ściany. Pozwoli to uniknąć większych wycieków i obrażeń. Następnie trzeba odłączyć maszynę i umieścić pod nią wiadro, aby złapać wodę. Na koniec należy odciągnąć pralkę od ściany za pomocą przeciwległych dźwigni ręcznych. Po tym można ją przenieść. Po uwolnieniu się od ściany, pralka wyjdzie na zewnątrz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top