Ile energii elektrycznej zużywa kuchenka indukcyjna?

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z agdboss.pl

Być może zastanawiasz się: Ile prądu zużywa kuchenka indukcyjna? Odpowiedź zależy od modelu i producenta kuchenki. Ogólnie rzecz biorąc, kuchenki indukcyjne zużywają około 750 do 1800 watów energii elektrycznej na godzinę. Ponadto, ich technologia przekazywania ciepła nie powoduje strat ciepła. Etykieta dotycząca mocy poinformuje Cię, ile mocy zużyje Twoje urządzenie w ciągu godziny. Jednak ważne jest, aby znać rzeczywiste liczby dla najbardziej wydajnego urządzenia.

Ilość energii elektrycznej, którą zużywa kuchenka indukcyjna, zależy od kilku czynników, w tym mocy, której używa i czasu użytkowania. Kuchenka indukcyjna zużywa mniej więcej 1,8 kilowata na godzinę i kosztuje około 0,22 centa za godzinę. Należy pamiętać, że zużycie prądu może być różne w różnych miejscach, ponieważ państwa mają różne koszty energii. Jeśli masz nowoczesną indukcyjną płytę kuchenną, upewnij się, że najpierw sprawdzisz jej moc znamionową.

Maksymalna ilość energii elektrycznej, jaką zużyje indukcyjna płyta kuchenna, zależy od jej wielkości i typu. Na przykład, dwustu watowa kuchenka indukcyjna może zużywać do 2100 watów mocy w ciągu godziny. Technologia stosowana w indukcyjnych płytach kuchennych wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną, która jest procesem pola magnetycznego wewnątrz naczynia do gotowania. Prąd ten wytwarza ciepło i gotuje żywność. Każda płyta kuchenna będzie miała swoje własne wymagania elektryczne, ale nie powinny one przekraczać standardowego napięcia elektrycznego.

Watowość indukcyjnej płyty kuchennej różni się między modelami. Moc wymagana dla siedmiocalowej indukcji waha się między 1200 a 1800 watów, natomiast te z dziewięciocalowymi palnikami potrzebują obwodu o mocy 40-50 amperów. Wybór płyty indukcyjnej, która ma mniej kontroli i mocniejsze palniki jest dobrym pomysłem, jeśli nie używasz jednostki do gotowania codziennie.

Przy porównaniu kuchenek indukcyjnych do kuchenek gazowych, badanie instytutu badawczego energii elektrycznej wykazało, że urządzenia do gotowania indukcyjnego kosztują 8,49 USD rocznie i 720 kBTUs ciepła. W porównaniu z kuchenkami gazowymi, kuchenki indukcyjne są lżejsze, bardziej wydajne i mogą być podłączone do konfiguracji dachu słonecznego. Pieniądze, które wydajesz na energię elektryczną na kuchence indukcyjnej są łatwo opłacane przez zmniejszone zużycie energii.

Zużycie energii przez indukcyjną płytę kuchenną jest bezpośrednio związane z jej godzinami pracy. Indukcyjna płyta grzewcza o maksymalnej mocy 2000 W zużywa 2 jednostki energii elektrycznej. Liczba ta będzie się nieznacznie różnić w zależności od mocy płyty kuchennej i jej godzin pracy. Możesz również dowiedzieć się, ile będzie Cię kosztować Twoja indukcyjna płyta kuchenna, korzystając z monitora zużycia energii elektrycznej. Ważne jest, aby monitorować, ile energii elektrycznej zużywa płyta kuchenna przed dokonaniem zakupu.

Jako ogólna zasada, indukcyjne płyty kuchenne zużywają mniej energii elektrycznej niż elektryczne kuchenki typu coil top. Dzieje się tak dlatego, że ciepło przenosi się bezpośrednio z płyty grzewczej na patelnię. W porównaniu z tym, kuchenki elektryczne typu coil top tracą ciepło do powietrza wokół garnka, co zwiększa rachunek za energię elektryczną. Jednak im wyższa moc, tym szybszy czas gotowania. Możesz sprawdzić moc swojej indukcyjnej płyty kuchennej online, patrząc na etykietę mocy na produkcie, który Cię interesuje.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top