Czy można wyczyścić pralkę za pomocą octu i sody oczyszczonej?

Być może zastanawiasz się, czy można wyczyścić pralkę za pomocą sody oczyszczonej i octu. Faktem jest, że można! Jeśli często pierzesz ubrania i jesteś ostrożny co do metod czyszczenia, których używasz, możesz nawet wyczyścić pralkę za pomocą tych prostych składników! Oto jak uzyskać czystą pralkę:

Zacznij od dodania odrobiny octu do dozownika detergentu Twojej pralki. Po tym czasie wsyp do bębna sodę oczyszczoną. Odczekaj godzinę, a następnie uruchom cykl z sodą oczyszczoną. Po zakończeniu cyklu możesz dodać olejki eteryczne. Następnie dodaj sodę oczyszczoną i olejki eteryczne do bębna pralki. Wybierz wysoki cykl wody i upewnij się, że pozwolisz, aby maszyna przebiegła przez cykl bez zatrzymania.

Aby wyczyścić wewnętrzną wannę pralki, wymieszaj trochę sody oczyszczonej z wodą i uruchom ją na najwyższym cyklu. Soda oczyszczona będzie szorować i rozpuszczać gruz, a ocet wyeliminuje wszelkie pozostałości mydła i zapachy. Jeśli masz twardą wodę w swojej okolicy, możesz kupić zmiękczacz wody, aby zminimalizować gromadzenie się kamienia. Soda oczyszczona również usunie tłuste plamy.

Możesz również użyć mieszaniny jako booster detergentu, jeśli posiadasz ładującą się z przodu pralkę. Wnęka szuflady na detergenty może wymagać czyszczenia, jak również. Możesz użyć płynu do mycia naczyń, aby ją wyczyścić. Po wykonaniu tej czynności, włóż szufladę na detergenty z powrotem na miejsce. Można również dodać filiżankę białego octu do bębna pralki. Ocet zneutralizuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, które wydobywają się z pralki. Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów i zapewnić, że działa skutecznie, uruchom cykl na najwyższej temperaturze i najdłuższym czasie.

Jeśli używasz sody oczyszczonej i octu do czyszczenia pralki, możesz również dodać kilka kropli olejków eterycznych. Biały ocet będzie pracował, aby rozbić wszelkie zanieczyszczenia, które zebrały się wokół gumowej uszczelki myjki. Olejki eteryczne takie jak lawenda i olejki z drzewa herbacianego mogą również pomóc w zabiciu bakterii i zabiciu utrzymujących się zapachów. Używać te naturalnych składniki usuwać najwięcej plam i opuszczać twój pralki patrzeć i pachnący świeży i czysty.

W dodatku czyścić odziewa z wypiekową sodą i octem, ten mieszanka może także głęboko czyścić innych części twój dom. Jeśli jesteś nowy w praniu, przeczytaj wskazówki dotyczące rozdzielania prania lub prania ręcznego, zanim użyjesz octu i sody oczyszczonej. Te proste składniki mogą używać usuwać plamy i przywracać jasny kolor wyblakłych ubrań. Możesz również użyć tych produktów do rozjaśnienia i zmiękczenia tkanin.

Aby wyczyścić pralkę sodą oczyszczoną i octem, musisz dodać niewielką ilość sody oczyszczonej do bębna. Dobrze wymieszaj i pozwól pralce działać przez co najmniej pół godziny lub do momentu, aż się skończy. Jeśli nie miałeś wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić, zawsze możesz zrobić rozwiązanie z sodą oczyszczoną i octem zamiast płynu do mycia naczyń. Jeśli nie masz pod ręką sody oczyszczonej, możesz po prostu wsypać ją do bębna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top