Jak oczyścić zlew za pomocą octu i sody oczyszczonej

Jeśli masz zatkany zlew, możesz użyć mieszanki octu i sody oczyszczonej, aby usunąć złogi i tłuszcz. Po zmieszaniu tych dwóch substancji razem, wlej pół galona mieszanki do odpływu. Ta mieszanka pomoże rozpuścić osad, ale musisz ją wlać do odpływu rękami. Jeśli Twój zlew jest szczególnie mokry, mieszanina może zamienić się w grzyb. Niemniej jednak, to będzie działać, aby oczyścić drain. W przypadku, gdy odpływ jest mocno zapchany taka mikstura może nie pomóc. Niektórzy w takich przypadkach rozważają wymianę rur lub od razu remont łazienki (sprawdź pfron dofinansowanie do łazienki).

Połączenie sody oczyszczonej i octu jest bardzo skuteczny do czyszczenia zatkanego drenażu. Łącząc te dwie substancje, powstaje wybuchowa reakcja chemiczna, która rozluźnia zatkany gruz i uwalnia odpływ. Po rozpuszczeniu przez mieszaninę zapychających się resztek, można je wypłukać ciepłą wodą. Kiedy mieszanina jest gotowa, usuń korek i odczekaj 5 do 10 minut, aby pozwolić jej osiąść.

Połączenie octu i sody oczyszczonej odetka nawet uparte zatory. Rozwiązanie jest najbardziej skuteczne, gdy odpływ jest wolny od stojącej wody. Nigdy nie mieszaj tych dwóch substancji, jeśli istnieje możliwość reakcji chemicznej. Uważaj, aby nie stosować roztworu po użyciu chemii przemysłowej. Może to spowodować uszkodzenie rur. Mieszanina sody oczyszczonej i octu będzie działać skutecznie tylko wtedy, gdy można pozbyć się zatoru.

Inna metoda, która działa bardzo dobrze, to mieszanie 1/2 filiżanki sody oczyszczonej i 1/2 filiżanki octu z gorącą wodą. Po połączeniu, rozwiązanie będzie skwierczeć, dislodge clog i usunąć zapach z umywalki. Jeśli rozwiązanie nie działa, zawsze można użyć mieszaniny z wrzącą wodą, aby wypłukać cały bałagan. Więc, pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami ostrożnie i używać tego rozwiązania dla unclogging your sink.

Możesz również użyć tej mieszaniny do czyszczenia swojego drenażu. Aby użyć rozwiązania, musisz wlać jedną filiżankę gorącej wody do filiżanki octu. Alternatywnie, można zastąpić jedną filiżankę wody bardzo gorącą wodą. Wlewając roztwór do odpływu, zauważysz bulgotanie, a soda oczyszczona zacznie rozpuszczać brud w rurze. W większości przypadków, mieszanina powinna rozpuścić wszystkie gunk, a twój drenaż będzie czysty po raz kolejny.

Soda oczyszczona i ocet mają pH 11 i są naturalnie alkaliczne. Po zmieszaniu, uwalniają pęcherzyki powietrza, które rozbijają zestalone cząstki jedzenia i uparte zatory. Jednak mieszanina nie powinna być stosowana w plastikowych przewodach odpływowych. Upewnij się również, że nosisz rękawice podczas obsługi sody oczyszczonej i octu. Możesz również użyć sody oczyszczonej zamiast octu, aby uzyskać ten sam efekt. Po tym, jak roztwór skwierczy, spłucz zlew ciepłą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Gdy są stosowane w połączeniu, soda oczyszczona i ocet mogą być używane do czyszczenia zlewu w łazience. Wystarczy wymieszać te dwie substancje w misce. Mieszanina zacznie niemal od razu musować. Wlej ją do odpływu, pozostawiając ją do siedzenia przez godzinę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wymieszaj łyżkę stołową sody oczyszczonej z jedną filiżanką wody. Następnie powinieneś użyć szczoteczki do zębów, aby wyszorować trudno dostępne miejsca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top