Zalety i wady używania maty do pralki

Istnieją plusy i minusy korzystania z maty do pralki. Po pierwsze, rozważ rozmiar i kształt swojej pralki. Większość małych urządzeń doskonale mieści się na 3 lub 4-calowej macie, więc możesz wybrać ten rozmiar. Pralki z płaskim dnem nie mogą być oparte od dołu, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca między pralką a podłogą. Jeśli Twoja maszyna pasuje do tego opisu, możesz ją oprzeć od góry. Będziesz potrzebował pomocy przy jej instalacji, however.

Maty pod pralkę to dobry pomysł, jeśli masz podłogę podatną na wibracje. Pomoże również wyciszyć hałas spowodowany cyklem wirowania. Należy jednak pamiętać o silnym zapachu gumy. Maty mogą trwać przez kilka tygodni po ich zainstalowaniu. Kilku klientów twierdzi, że to opłacalna inwestycja, a inni są rozczarowani swoim zakupem. Nie trzeba ich nawet kupować co kilka miesięcy.

Inną zaletą maty pod pralkę jest to, że zapobiega ona wytrąceniu Twojej maszyny z równowagi. Choć urządzenia te są bardzo wytrzymałe, to jednak mają swoje ograniczenia. Mata łazienkowa może być zbyt gruba dla pralki i odwrotnie. Mata pod pralkę to dobry wybór, jeśli temperatura w Twojej pralce jest wystarczająco ciepła. Im cieplejsza temperatura, tym więcej bakterii i pleśni może zabić.

Innym atutem używania maty do pralki jest to, że łatwo ją zainstalować. Większość z nich ma 3-calową okrągłą podstawę, która ustabilizuje maszynę i pochłonie wszelkie wibracje, które może odczuwać. Jednak nie są one tanie – niektóre mogą kosztować nawet 130 dolarów. Chociaż istnieją tanie wersje, warto rozważyć koszt i rozmiar maty dla konkretnej maszyny. Istnieje wiele różnych rodzajów mat antywibracyjnych na rynku, ale tylko maty PleumaticPlus są zaprojektowane tak, aby chronić Twoją maszynę przed wszelkiego rodzaju wstrząsami.

Korzyści z mat antywibracyjnych dla pralek obejmują zmniejszenie hałasu, który tworzy w Twoim domu. Maty antywibracyjne będą tłumić dźwięk pralek i innych urządzeń w pralni. Możesz chcieć zakupić jeden dla swojej pralni lub dla całego domu. Będziesz musiał zmienić swoją rutynę prania, aby dopasować ją do maty. Jeśli jednak masz starą maszynę, możesz chcieć jej uniknąć.

Inną zaletą mat antywibracyjnych jest to, że są one uniwersalne i będą pasować do każdej pralki. Możesz dostać te podkładki dla każdej maszyny o średnicy stopy 1,75 cala. Jedynym minusem jest to, że mogą one nie działać dobrze z szafkami po obu stronach maszyny. Jednak większość konsumentów polubiła ten produkt i cieszyła się jego zaletami. Dostępna jest 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy oraz rozszerzona roczna gwarancja bezpłatnej wymiany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top