Czy mogę odetkać zlew proszkiem do pieczenia?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym telewizory.info

Soda oczyszczona i ocet to naturalne środki do czyszczenia odpływów. Kiedy miesza się je razem, reagują chemicznie i rozpuszczają zator. Wlej mieszankę do odpływu i pozostaw ją tam na około 20 minut. Gdy roztwór jest gotowy, wlej do zlewu wrzącą wodę. Podczas gdy woda się gotuje, wlej do odpływu sodę oczyszczoną. Odczekaj około pięciu minut przed użyciem zlewu. Zbite zanieczyszczenia powinny zostać poluzowane z pomocą sody oczyszczonej i mieszaniny octu.

Soda oczyszczona i ocet zostały użyte jako naturalne środki czyszczące do drenażu od wieków. Te dwa składniki mogą rozpuszczać materiały organiczne, tłuszcz i osady mineralne. Choć lekko kwaśny, soda oczyszczona ma również łagodne właściwości dezynfekujące, które zwalczają bakterie i grzyby powodujące zapach. Mogą one również odetkać odpływ. A jeśli zastanawiasz się, czy mogą odetkać Twój zlew, odpowiedź brzmi „tak.”

Aby użyć sody oczyszczonej i octu jako środka do czyszczenia odpływu, najpierw dowiedz się, gdzie znajduje się zator. Zazwyczaj jest to w rurze w kształcie litery u pod zlewem. Jeśli możesz uzyskać dostęp do niego, możesz użyć drutu, aby wykopać gruz. Następnie, wypełnić wiadro z rozwiązaniem, i uruchomić go przez odpływ, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia zatykania. Alternatywnie, można użyć octu lub soku z cytryny. Używanie octu lub roztworu sody oczyszczonej może odblokować odpływ, jeśli zator nie jest zbyt severe.

Używanie octu lub sody oczyszczonej do odblokowania odpływu jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania uporczywych zapachów i plam. Kwaśne działanie sody oczyszczonej i octu powoduje ucieczkę gazów, które wstrząsają goopem uwięzionym w rurach. Roztwór octu i sody oczyszczonej musi pozostać w odpływie przez co najmniej pięć minut, aby był skuteczny. Nawet jeśli używasz samego octu lub sody oczyszczonej, są one nieskuteczne, gdy odpływ jest całkowicie zablokowany. Musisz częściowo odblokować odpływ najpierw przed wlaniem mieszaniny do odpływu, aby umożliwić sodzie oczyszczonej i octowi dotarcie do zatkania.

Dla bardziej zaawansowanego czyszczenia odpływu, możesz użyć odkurzacza na mokro/sucho. To poręczne urządzenie czyści zarówno suche, jak i płynne cząstki. Usuwa brud i odpady z zablokowanych lub wysoko położonych odpływów. Wystarczy umieścić go nad otworem i ustawić odkurzacz na tryb płynny. Pozostaw na co najmniej kilka minut. Zauważysz, że roztwór pozbył się zatoru.

Wrzątek to kolejny powszechny sposób na oczyszczenie zatkanego zlewu. Wrząca woda dezintegruje materię organiczną. Jednak może poluzować połączenia w zlewie z PCV i pęknąć porcelany. Najlepiej jest unikać wrzątku w zlewie, chyba że jest to absolutnie konieczne. Jeśli jednak wrzątek nie zadziała, można spróbować mieszanki octu i sody oczyszczonej.

Wieszak na płaszcz z drutu może służyć jako wąż odpływowy. Ten przedmiot może być również używany do naprawy zablokowanego odpływu prysznicowego. Na szczęście, odblokowanie zlewu nie musi być trudne. Może to zrobić każdy, kto posiada odrobinę wiedzy. I pamiętaj: nie wymaga to hydraulika! Tak więc, jeśli nie masz profesjonalnego hydraulika, ta technika DIY z pewnością zadziała!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top