Ile kilowatogodzin powinna mieć kuchenka gazowa?

Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze kuchenki gazowej. Podczas gdy niemożliwe jest dokładne oszacowanie ilości gazu zużywanego każdego miesiąca, można obliczyć miesięczny koszt podgrzewania wody za pomocą czajnika elektrycznego. Wartość opałowa palników kuchenki gazowej wynika z jej paszportu, który jest standardową miarą dla rodzaju używanego gazu. Informacja ta jest istotna przy porównywaniu kosztów paliwa i sprawności pomiędzy kuchenkami gazowymi i elektrycznymi.

Sprawność kotłów gazowych wynosi 90% lub więcej. Jednak moc obliczeniowa musi być przeszacowana ze względu na straty ciepła w budynkach mieszkalnych. Może to być nawet 30% w pomieszczeniu z 2 oknami i dwiema ścianami zewnętrznymi. Obliczenie zużycia gazu polega na obliczeniu różnicy pomiędzy dwoma odczytami gazomierza, dokonanymi przed i po podgrzaniu wody, a następnie jej wyłączeniu. Jeśli masz małe dzieci, musisz szczególnie uważać na wydajność gazową pieca.

Moc cieplna pieca gazowego jest mierzona w brytyjskich jednostkach cieplnych (BTU). Każdy BTU jest równoważny jednemu stopniowi Fahrenheita. Palnik gazowy ma wydajność mierzoną w BTU na godzinę. Większość profesjonalnych kuchni wyposażona jest w palniki o wysokiej wydajności od 15 000 do 25 000 BTU. Ważne jest, aby pamiętać, że kuchenki gazowe zużywają mniej energii elektrycznej niż kuchenki elektryczne.

Choć kuchenki gazowe używają mocy 120 V, ich elektryczne odpowiedniki pobierają więcej mocy niż ich odpowiedniki gazowe. Dlatego też, wymagają one zazwyczaj gniazdka elektrycznego o napięciu 220 V. Elektryk może mieć zainstalować dedykowane obwody dla nich. Wykonawca elektryczny będzie musiał również zainstalować większe okablowanie podczas wymiany gniazdek 110 V na modele 220 V. Jeśli zdecydujesz się zainstalować kuchenkę elektryczną, upewnij się, że uaktualnisz swój panel elektryczny, aby pomieścić dodatkową moc.

Piekarnik zasilany gazem jest znacznie bardziej wydajny niż elektryczny. Palniki mogą być zapalone bez prądu w czasie przerw w dostawie prądu. Możesz również użyć zapałek lub latarek podczas przerwy w dostawie prądu. Jeśli zdecydujesz się na zakup kuchenki gazowej, upewnij się, że ma ona elektroniczny zapłon. W ten sposób nie będziesz musiał martwić się o rachunek za tankowanie. To sytuacja win-win dla Ciebie!

Powinieneś również rozważyć koszt konwersji. Piece gazowe są droższe niż elektryczne, ale i tak skończysz płacąc mniej za gaz, jeśli posiadasz system energii słonecznej. Piec gazowy będzie kosztować około 6,99 dolarów miesięcznie, aby uruchomić, a będziesz płacić za to tylko wtedy, gdy używasz go godzinę dziennie. Ilość użycia zależy od rodzaju gazu i tego, ile wydajesz na gaz w swojej okolicy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top