Ile waży kuchenka gazowa?

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z rubik-agdrtv.pl

Waga piecyka gazowego zależy od kilku czynników, w tym od jego rozmiarów, źródła paliwa i materiału. Może ona wynosić od 100 do 250 funtów. Najlepiej jest wziąć pod uwagę tę wagę przy zakupie piecyka. Na szczęście istnieją sposoby, aby dowiedzieć się dokładnie, ile waży piec gazowy za darmo. Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla nowego pieca do kuchni, czy dla urządzenia domowego, które posiadasz od lat, wirtualni eksperci HomeX mogą pomóc Ci zdecydować, który typ jest dla Ciebie odpowiedni.

Przy porównywaniu wagi pieców gazowych, ważne jest, aby rozważyć jego rozmiar. Ogólnie rzecz biorąc, piece gazowe ważą około 100 funtów, podczas gdy przenośne piece ważą tylko pięć do siedmiu funtów. Piece gazowe są ciężkie, więc bądź przygotowany na trochę dodatkowej pracy. Podczas gotowania, pamiętaj o zastosowaniu warstwy ochronnej i pokrywy ochronnej na wierzchu swoich garnków i patelni. W zależności od wielkości kuchenki, może się okazać, że przenosisz ją z kilku powodów.

Istnieją trzy główne typy kuchenek gazowych, o różnej wadze w zależności od ich wielkości i liczby palników. Jednopalnikowa jest najmniejszą i najlżejszą kuchenką, ważącą około pięciu funtów. Kuchenka z podwójnym palnikiem jest bardziej wydajna i może pomieścić dwa palniki jednocześnie. Średnia waga kuchenki gazowej z podwójnym palnikiem to siedem do ośmiu funtów. Możesz również wybrać elektryczną płytę kuchenną, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na kuchenkę z pięcioma palnikami.

Piekarnik z sześcioma palnikami jest znacznie cięższy niż model z czterema palnikami. Choć są lżejsze niż kuchenki czteropalnikowe, zajmują więcej miejsca w kuchni. Z tego powodu waga pieca sześciopalnikowego wynosi około 200-325 funtów. W porównaniu z kuchenkami elektrycznymi, kuchenki gazowe są nieco droższe i nie zapewniają tak dużo ciepła. Piece gazowe wymagają wykwalifikowanego technika, aby je serwisować.

Waga zakresów piekarników jest bardzo zróżnicowana, ale przeciętny 40-calowy model zabytkowy może ważyć nawet 500 funtów. Nowoczesne piekarniki ścienne ważą mniej niż połowę tego, co czyni je łatwiejszymi do poruszania się po kuchni. 30-calowy elektryczny piekarnik ścienny może ważyć od 77 do 220 funtów. Możesz również wybrać pomiędzy elektrycznymi i gazowymi piekarnikami ściennymi. Jeśli nie potrzebujesz inteligentnej technologii, możesz kupić podstawowy, trzypalnikowy model elektryczny i znaleźć taki, który pasuje do Twoich potrzeb.

Najdroższe komercyjne zakresy gotowania ważą 500 funtów lub więcej, w zależności od rozmiaru, liczby palników i dodatkowych funkcji. Piece na drewno, z drugiej strony, są idealne do jednorazowego użytku i są tańsze. Nie pozostawiają na wierzchu bałaganu w postaci resztek gazu i mogą być również wykorzystywane jako podstawowe źródło paliwa w kuchni. Kuchenka elektryczna waży około jednej trzeciej wagi kuchenki gazowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top