Ile Watt ma domowy mikser?

Rozważając zakup nowego miksera, powinieneś wiedzieć, ile mocy ma domowy mikser. Musisz jednak pamiętać, że wyższa moc nie musi oznaczać lepszego miksera. Dzieje się tak dlatego, że waty to ilość mocy trafiającej do urządzenia, a nie ilość mocy, którą ono wytwarza. Miksery o dużej mocy wymagają więcej watów do działania, ale ich przekładnie będą działać dłużej.

Standardowy młynek miksujący może mieć od 500 do 750 watów mocy. To wystarczy, aby zmielić podstawowe rzeczy, takie jak zboże lub zupę warzywną. Te jednostki używają dużo mocy, ale nie są używane tak często, więc ich moc ma minimalny wpływ na rachunek elektryczny. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź film instruktażowy Kill A Watt Meter, który pokazuje, jak go używać.

Jeśli szukasz podstawowego miksera domowego, maszyna o mocy 500 watów zrobi. Jednak jeśli jesteś profesjonalnym szefem kuchni, będziesz potrzebował miksera o mocy co najmniej 750 watów. Jeśli jesteś doświadczonym kucharzem, możesz wybrać wytrzymały młynek miksujący o mocy większej niż 750 W. Jeśli jednak jesteś nowicjuszem, możesz rozważyć inwestycję w maszynę o mocy 750 W.

Dobrym sposobem na określenie, ile energii zużywa Twój mikser, jest używanie go codziennie przez 20 minut. To około 7,5 kWh w ciągu miesiąca. Dla tego będziesz używał swojego młynka miksującego przez około 20 minut każdego dnia. Będzie Cię to kosztować około 0,82 USD miesięcznie za średniej wielkości model. Następnie możesz porównać dwa modele według ich mocy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top