Jak wybrać czajnik do gazu

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale specczystosci.pl

Czajnik gazowy może wyglądać jak nowy, ale jego konstrukcja może nie być zbyt praktyczna w codziennym użytkowaniu. Jego metalowa podstawa i otoczenie mogą przyciągać ślady wody. Aby zapobiec takim uszkodzeniom, czyszczenie czajnika powinno odbywać się okresowo, zwykle co cztery do ośmiu tygodni. Dodanie ochraniacza na czajnik może pomóc w usunięciu uporczywych śladów wody. Co miesiąc należy wypłukać ochraniacz, a następnie wytrzeć czajnik z zewnątrz do czysta, używając ciepłej wody i ściereczki z mikrofibry.

Najważniejszą rzeczą do zrobienia podczas gotowania wody jest wypełnienie czajnika tylko do połowy wodą. Wypełnienie go aż do samej góry spowoduje dłuższy czas gotowania i wyższe rachunki za energię. Ponadto, gotuj tylko tyle wody, ile potrzebujesz. Pomoże to również zmniejszyć Twój wpływ na środowisko o około 1/3. Napełnij czajnik jedną filiżanką wody, a następnie wlej resztę do czajnika. Dla bezpieczeństwa najlepiej napełnić czajnik do minimum podanego przez producenta.

Jeśli planujesz tylko warzyć małe partie piwa, czajnik o pojemności 3,5 litra (1,5 L) jest w porządku. Ale jeśli planujesz zrobić indyka na Święto Dziękczynienia, większy kocioł gazowy będzie służył ci znacznie lepiej. Możesz również poszukać modelu, który ma wbudowany termometr. Jeśli szukasz dużego czajnika gazowego, to najlepiej wybrać taki, który jest w stanie wytrzymać 5-galonową partię.

Inna opcja, którą masz, to czajnik kuchenny. Są one niedrogie i kompatybilne z większością rodzajów kuchenek. Nie mają jednak wbudowanej elektroniki, co oznacza, że potrzebują znacznie więcej czasu na zagotowanie wody niż czajniki elektryczne. Kolejną zaletą używania czajnika gazowego jest to, że możesz warzyć własne piwo, kiedy tylko chcesz, nie martwiąc się o opłaty członkowskie. Jednak tego typu czajniki mogą nie nadawać się do użytku w pokoju hotelowym.

Jeśli chodzi o palniki gazowe, będziesz musiał szukać takiego, który posiada trójwarstwowe dno i kopułową pokrywę. Dobry palnik gazowy powinien mieć również nierdzewny króciec z zaworem kulowym. Na koniec warto zwrócić uwagę, czy kocioł posiada rurkę zanurzeniową do odprowadzania brzeczki poniżej zaworu kulowego. Ten ostatni jest najczęstszy, a większość czajników pochodzi z wyjmowanym sitem chmielowym.

Bez względu na rodzaj czajnika gazowego, ważne jest, aby regularnie sprawdzać poziom wody. Nigdy nie zostawiaj czajnika na kuchence, gdy się gotuje. Może to spowodować nagromadzenie się kamienia, który może zrujnować Twój czajnik i znajdujące się w nim jedzenie. Kolejnym ważnym punktem do rozważenia podczas czyszczenia czajnika elektrycznego jest gniazdo GFCI. Jeśli chcesz uniknąć poparzeń elektrycznych, zawsze używaj gniazda GFCI.

Przed zagotowaniem wody, napełnij czajnik do połowy. W ten sposób możesz usunąć wszelkie przebarwienia, przecierając wnętrze czajnika miękką szmatką. Aby uniknąć zarysowania powierzchni, należy unikać materiałów ściernych, takich jak sok z cytryny lub ocet. Te substancje chemiczne mogą uszkodzić wykończenie czajnika i sprawić, że będzie on bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane przez wodę. Jeśli więc Twój czajnik jest przebarwiony, nie wahaj się go regularnie czyścić.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top