Jak podłączyć lodówkę z kostkarką do wody

Zanim podłączysz lodówkę z kostkarką do lodu, musisz najpierw ustalić, gdzie pójdzie linia wodna. Dla wielu nowoczesnych domów, linia zimnej wody będzie wbudowana w ścianę za lodówką. Jeśli nie jest to możliwe, to może być konieczne podłączenie się do linii zimnej wody znajdującej się pod zlewem kuchennym. Alternatywnie, można uzyskać dostęp do linii wodnej w piwnicy lub crawl space.

Aby dołączyć wytwornicę lodu do źródła wody, trzeba będzie zainstalować złączkę kompresyjną na jednym końcu rurki. Następnie należy podłączyć rurkę do lodówki i zaworu odcinającego. Po wykonaniu miejsca połączenia należy użyć nakrętki, aby zabezpieczyć ją na gwincie zaworu odcinającego. Po dokręceniu nakrętki można podłączyć lodówkę do zaworu wodnego.

Aby prawidłowo podłączyć lodówkę z kostkarką do lodu do źródła wody, potrzebny będzie zawór siodłowy 1/4 cala. Zawór ten będzie uwalniał ciśnienie na rurze doprowadzającej wodę. Po podłączeniu zaworu należy podłączyć wiązkę przewodów do złącza współpracującego znajdującego się w pobliżu dolnej części lodówki. Następnie trzeba będzie przymocować zawór do ramy lodówki za pomocą odpowiedniego śrubokręta.

Po podłączeniu wytwornicy lodu do linii wodnej, następnym krokiem jest przymocowanie plastikowego węża do złącza kolankowego, które znajduje się z tyłu lodówki. Podłącz ten wężyk do solenoidu znajdującego się w podstawie lodówki. Następnie należy podłączyć miedzianą rurkę od źródła wody do lodówki za pomocą mosiężnej nakrętki łączącej i pierścienia zaciskowego. Na koniec użyj szczypiec kanałowych, aby dokręcić połączenia.

Przed podłączeniem lodówki z kostkarką do lodu do źródła wody upewnij się, że kostkarka do lodu jest włączona, a przewód doprowadzający wodę jest prosty. Zagięcie w linii wodnej może sprawić, że przepływ wody będzie powolny lub żaden, co spowoduje puste lub gąbczaste kostki lodu. Możesz również mieć zatkany filtr wody, co spowoduje dziwny kształt kostek lodu.

Przed rozpoczęciem podłączania kostkarki do wody upewnij się, że zawór napełniania działa prawidłowo. Niektóre urządzenia nie mają zaworów napełniania lub kubków napełniania, które ustawiają się prawidłowo. Zawór napełniania i kubek napełniania mogą być nieosiowe. Upewnij się, że działają one prawidłowo, aby uniknąć przecieków. Jeśli nie, należy skontaktować się z producentem lodówki. Jeśli nie masz instrukcji obsługi, poszukaj w Internecie artykułów o tym, jak podłączyć lodówkę z kostkarką do lodu do źródła wody.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top