Jak podłączyć lodówkę z kostkarką do lodu do źródła wody

Aby zainstalować kostkarkę do lodu, musisz najpierw podłączyć linię wodną lodówki do zaworu wodociągowego. Możesz przeprowadzić linię wodną przez ścianę lub przez podłogę. Upewnij się, że linia wodna jest umieszczona na równej powierzchni i że nie koliduje z żadnymi przewodami lub instalacjami w domu. Po zlokalizowaniu zaworu wodnego podłącz linię wodną producenta lodu do niego za pomocą zaworu trójnikowego lub zaworu siodłowego samogwintującego.

Jeśli doświadczasz zamrożonych linii, możesz mieć zablokowaną linię wodną. Aby oczyścić zamrożoną linię wodną, można użyć suszarki do włosów lub lampy ciepła, aby stopić lód. Po stopieniu lodu, należy włączyć zasilanie lodówki. Alternatywnie, można umieścić ściereczkę w gorącej wodzie i pocierać ją nad linią zasilającą. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie zadzwonić do profesjonalisty, aby usunąć zatkanie.

Aby podłączyć lodówkę z kostkarką do lodu do źródła wody, najpierw zlokalizuj zawór wody. Zawór powinien znajdować się z tyłu lodówki, poniżej zlewu kuchennego. Następnie przymocuj miedzianą rurkę do zaworu. Na koniec podłącz lodówkę do źródła wody. Wytwornica lodu powinna wkrótce zacząć działać. W ciągu kilku godzin kostkarka do lodu powinna zacząć działać.

Przewód zasilający lodówki z kostkarką do lodu powinien znajdować się z tyłu lub z lewej strony lodówki. Podłącz lodówkę do głównego zaworu wody, upewniając się, że jest on podłączony do głównej linii wodnej. Po podłączeniu przewodu zasilającego należy sprawdzić filtr, aby upewnić się, że woda płynie do kostkarki do lodu. Jeśli są widoczne zagięcia, należy wyjąć filtr i ponownie podłączyć lodówkę do zasilania wodą.

Jeśli wytwornica lodu nie działa prawidłowo, zawór zasilania wodą nie jest w pełni otwarty. Jeśli ten problem nadal występuje, można sprawdzić filtr wody. Filtr może być zatkany lub niekompatybilny z lodówką. Jeśli filtr jest zatkany, wymień go lub wyczyść. Jeśli wszystko inne zawiedzie, spróbuj odłączyć lodówkę od zasilania i zakręcić zawór odcinający dopływ wody.

Zanim będziesz mógł podłączyć kostkarkę do lodu do źródła wody, musisz włączyć przewód doprowadzający wodę. Lodówka z kostkarką do lodu ma zazwyczaj krótkie plastikowe złącze na tylnym panelu. Podłącz linię doprowadzającą wodę do złącza na tylnym panelu lodówki. Po podłączeniu linii wodnej do kostkarki do lodu należy użyć termometru, aby upewnić się, że temperatura jest w odpowiednim zakresie.

Najprostszym sposobem zainstalowania zaworu odcinającego jest użycie zaworu SharkBite. Jest on dostępny w różnych rozmiarach i ma prostą lub prostą końcówkę wyjściową. Rurki wytwornicy lodu zostaną podłączone do zaworu poprzez złączkę zaciskową. Jeśli przewód zasilający jest wykonany z miedzi, zaleca się użycie izolowanej rurki z tworzywa sztucznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top