Stelaż do mikrofalówki – czy to ma sens?

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z agdboss.pl

Istnieje kilka powodów, dla których warto dodać stojak na mikrofalówkę do swojej kuchni. Powody te obejmują zarówno oszczędność miejsca, jak i wygodę. Nie można zaprzeczyć zaletom stojaka na mikrofalówkę. Nie tylko jest to wygodniejszy model, ale również może ułatwić życie Tobie i Twojej rodzinie. Możesz szybko chwycić coś gorącego z mikrofalówki, lub podgrzać jakieś resztki bez zajmowania cennego miejsca na blacie. A ponieważ mikrofale są często dość duże, można je przechowywać pod szafką, co jest ogromnym plusem!

W niektórych modelach można nawet użyć metalowego stojaka do kuchenek konwekcyjnych. Podczas gdy metal nie jest zalecany do mikrofalówek, możesz użyć jednego, aby ogrzać kilka pojemników jednocześnie. Stojak mocuje się do boków mikrofalówki za pomocą plastikowych lub elastycznych klipsów. Dzięki nim metal nie będzie dotykał podłogi lub ścian mikrofalówki, co pozwoli uniknąć ryzyka powstania łuku elektrycznego. Chociaż zawsze dobrze jest przestrzegać wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, nie pozwól, aby pokusa pominięcia półki do mikrofalówki sprawiła, że poczujesz się niebezpiecznie!

Oprócz wygody, półkę do mikrofalówki można umieścić nad wyspą kuchenną. Półka do mikrofalówki może być wbudowana w szafkę lub wolnostojąca. Ta ostatnia opcja pozwala na solidne przechowywanie ziół, cukru i przypraw. Tylko upewnij się, że może ona podtrzymywać mikrofalówkę! Jeśli nie, być może trzeba będzie dokonać pewnych korekt. Nie chcesz mieć do zakupu zupełnie nowej mikrofalówki, tylko dowiedzieć się, że nie ma takich samych wymiarów jak twój obecny.

Inna korzyść z półki mikrofalowej jest to, że nie musisz się martwić o uszkodzenie podłogi mikrofalówki podczas gotowania. Metalowy stojak może porysować i uszkodzić twoją mikrofalówkę, jeśli nie będziesz przestrzegać wskazówek. Ale w przeciwieństwie do tacy obrotowej w Twojej mikrofalówce, metalowy stojak jest trwały i nie odpadnie. Metalowy stojak jest dobrym rozwiązaniem dla tego problemu, ale może przyjść z pewnymi cons.

Pierwszy, będziesz musiał zdecydować, gdzie chcesz, aby Twoja mikrofalówka została umieszczona. Blat z mikrofalą może wydawać się bardziej praktyczny niż mikrofala na szafce. Co więcej, mikrofalówka umieszczona w szafce utrzyma poziom wysokości z resztą modułów. Mikrofala na półce szafki stworzy również zrównoważony wygląd, który będzie współgrał z innymi sprzętami w Twojej kuchni. Jeśli masz obawy co do umieszczenia mikrofalówki, zawsze możesz użyć półki pod szafką.

Inną zaletą mikrofalówki nadstawnej jest to, że dzięki niej jest więcej miejsca w kuchni. Dodatkowo, jest ona bardziej wygodna. Większość mikrofalówek over-the-range ma tryb OTG, który pozwala na korzystanie z pieczywa bezpiecznego dla piekarnika. Kolejną zaletą mikrofalówki nadstawnej jest to, że można ją wykorzystać również do celów chłodniczych. Nie ma sensu używać stojaka do mikrofalówki do pieczywa nadającego się do piekarnika.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top