Jak dbać o granitowy zlew – domowe sposoby

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o zlewozmywak granitowy, oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zachować go jak nowy. Użyj butelki z aerozolem, wilgotnej gąbki lub zgrabiałych dłoni, aby wypłukać granitowy zlew. Usunie to wszelkie pozostałości produktu lub osady mineralne. Gdy zlew jest już czysty, osusz go ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj, aby nie zostawiać wody na granicie, ponieważ może to spowodować gromadzenie się minerałów.

Jeśli obawiasz się, że twarda woda spowodowała, że Twój granitowy zlew wygląda nudno, spróbuj zastosować olej mineralny. Można również użyć gorącej wody zmieszanej z łagodnym mydłem do naczyń. Szoruj powierzchnię tym rozwiązaniem, ale upewnij się, że stosujesz je w okrężnych ruchach. Następnie dobrze wypłucz granitowy zlew i ponownie użyj miękkiej szmatki. Postępuj zgodnie z tą procedurą raz w tygodniu, aby uniknąć uszkodzenia go jeszcze bardziej.

Granitowe zlewy kompozytowe są łatwe do utrzymania. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, aby utrzymać swój granitowy zlew wyglądający tak dobrze jak nowy jest przestrzeganie kilku podstawowych wytycznych dotyczących konserwacji. Nigdy nie należy używać materiałów ściernych do jego czyszczenia. Wełna stalowa, zmywaki i inne twarde szczotki mogą pozostawić na zlewie ślady zadrapań. Miękkie gąbki, z drugiej strony, najlepiej nadają się do granitowych zlewozmywaków kompozytowych.

Po wyczyszczeniu zlewozmywaka granitowego należy nałożyć warstwę uszczelniacza silikonowego na powierzchnię kompozytu. Pomoże to chronić zlew przed zarysowaniami. Kolejną wskazówką jest czyszczenie zlewu ciepłym roztworem wody. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałości, które mogły powstać. Następnie należy przetrzeć go miękką szmatką lub gąbką. Zawsze używaj neutralnego środka czyszczącego, aby zapobiec tworzeniu się jakichkolwiek smug.

Jeśli plama utrzymuje się, może być konieczne ponowne uszczelnienie powierzchni za pomocą jasnego uszczelniacza. Alternatywnie, jeśli masz kompozytowy zlew granitowy, możesz użyć roztworu octu, aby go wyczyścić. Ale nie należy pozostawiać roztworu na zlewie zbyt długo. Produkty ścierne mogą porysować powierzchnię. Ostatecznie, ostrzejsze środki powinny być stosowane tylko w ostateczności.

Codzienne czyszczenie roztworem wody i białego octu w proporcji 50:50 może pomóc w usunięciu uporczywych plam. Skuteczna jest również pasta z sody oczyszczonej i wody. Upewnij się, że po zastosowaniu tej metody należy dokładnie spłukać wodą, ponieważ może to spowodować uszkodzenia. Jeśli obawiasz się przebarwień, możesz również użyć proszku BLANCO Activ, aby przywrócić kolor. Należy jednak pamiętać, że nie zaleca się stosowania wybielaczy na zlewozmywakach granitowych, ponieważ mogą one spowodować większe szkody.

Użycie pasty do przywrócenia koloru i połysku zlewozmywaka granitowego pomoże zapobiec pojawieniu się w przyszłości zarysowań lub plam. Aby zastosować politurę, należy dokładnie oczyścić zlew i zastosować uszczelniacz handlowy raz w roku. Uszczelniacz zapobiegnie powstawaniu plam i zarysowań, a także ochroni Państwa granitowy zlew przed uszkodzeniami. Te uszczelniacze są również świetne do uszczelniania blatów kwarcowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top