Czy Thermomix może się poparzyć?

Czy Thermomix może się poparzyć?

Czy Thermomix może się przypalić? to pytanie, które zadaje wielu nowych użytkowników urządzenia przypominającego blender. Pod koniec 2014 roku firma wycofała swoje urządzenie, ponieważ wyciekała z niego ciecz lub rozlewała się żywność podczas przełączania między różnymi ustawieniami. Później wymieniła uszczelkę, ale wielu klientów pozostało niezadowolonych i wezwało do pełnego wycofania Thermomixa. Powstała nawet dedykowana strona na Facebooku dla niezadowolonych użytkowników urządzenia przypominającego blender.

Dym z Thermomixa może być spowodowany przegrzaniem komponentu lub zwarciem komponentu. Nie jest to normalne zjawisko, lecz znak ostrzegawczy o istniejącym problemie. W niektórych przypadkach urządzenie wyłączy się automatycznie i skontaktuje z producentem, jeśli jego użytkowanie nie będzie bezpieczne. Pracownicy wsparcia posprzedażowego będą mogli pomóc w ustaleniu przyczyny przegrzania i naprawić ją, jeśli to możliwe.

Podczas gotowania w Thermomixie należy unikać przeciążania go składnikami. Misa miksująca nie powinna być wypełniona w więcej niż 50%. W przeciwnym razie urządzenie może mieć problem z podgrzaniem potrawy. Zawsze należy postępować zgodnie z przepisem, w przeciwnym razie możesz skończyć z daniem, które nie wyjdzie tak, jak się spodziewałeś. Możesz jednak użyć olejku pomarańczowego, aby wyczyścić napis lub jakiekolwiek inne znaki z Thermomix.

Choć Thermomix nie odpowiedział na skargi, wielu konsumentów skarżyło się, że może spalić konsumentów. Niektórzy konsumenci powiedzieli, że firma zastraszała i zastraszała skarżących, co doprowadziło do poparzeń. Ponadto, raport dotyczący incydentów bezpieczeństwa konsumentów (MSIS) złożony przez grupę obrony konsumentów CHOICE wyszczególnił zakres obrażeń spowodowanych przez Thermomix. Raport CHOICE zidentyfikował 87 przypadków, w których ludzie zostali zranieni przez Thermomix, z czego 18 wymagało pomocy medycznej.

W najnowszej sprawie Thermomix jest pozwany przez australijskich strażników konsumentów w związku z niezgłoszeniem wielu urazów. Model TM31 ma wadliwe uszczelki pokrywy, a australijski watchdog konsumencki twierdzi, że marka wprowadziła konsumentów w błąd co do bezpieczeństwa swojego modelu TM31. W rezultacie 14 osób doznało poważnych poparzeń korzystając z modelu TM31. Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów rozpoczęła dochodzenie, aby ustalić, czy Thermomix ma problem z bezpieczeństwem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *