Czy Thermomix może się poparzyć?

Czy Thermomix może się przypalić? to pytanie, które zadaje wielu nowych użytkowników urządzenia przypominającego blender. Pod koniec 2014 roku firma wycofała swoje urządzenie, ponieważ wyciekała z niego ciecz lub rozlewała się żywność podczas przełączania między różnymi ustawieniami. Później wymieniła uszczelkę, ale wielu klientów pozostało niezadowolonych i wezwało do pełnego wycofania Thermomixa. Powstała nawet dedykowana strona na Facebooku dla niezadowolonych użytkowników urządzenia przypominającego blender.

Dym z Thermomixa może być spowodowany przegrzaniem komponentu lub zwarciem komponentu. Nie jest to normalne zjawisko, lecz znak ostrzegawczy o istniejącym problemie. W niektórych przypadkach urządzenie wyłączy się automatycznie i skontaktuje z producentem, jeśli jego użytkowanie nie będzie bezpieczne. Pracownicy wsparcia posprzedażowego będą mogli pomóc w ustaleniu przyczyny przegrzania i naprawić ją, jeśli to możliwe.

Podczas gotowania w Thermomixie należy unikać przeciążania go składnikami. Misa miksująca nie powinna być wypełniona w więcej niż 50%. W przeciwnym razie urządzenie może mieć problem z podgrzaniem potrawy. Zawsze należy postępować zgodnie z przepisem, w przeciwnym razie możesz skończyć z daniem, które nie wyjdzie tak, jak się spodziewałeś. Możesz jednak użyć olejku pomarańczowego, aby wyczyścić napis lub jakiekolwiek inne znaki z Thermomix.

Choć Thermomix nie odpowiedział na skargi, wielu konsumentów skarżyło się, że może spalić konsumentów. Niektórzy konsumenci powiedzieli, że firma zastraszała i zastraszała skarżących, co doprowadziło do poparzeń. Ponadto, raport dotyczący incydentów bezpieczeństwa konsumentów (MSIS) złożony przez grupę obrony konsumentów CHOICE wyszczególnił zakres obrażeń spowodowanych przez Thermomix. Raport CHOICE zidentyfikował 87 przypadków, w których ludzie zostali zranieni przez Thermomix, z czego 18 wymagało pomocy medycznej.

W najnowszej sprawie Thermomix jest pozwany przez australijskich strażników konsumentów w związku z niezgłoszeniem wielu urazów. Model TM31 ma wadliwe uszczelki pokrywy, a australijski watchdog konsumencki twierdzi, że marka wprowadziła konsumentów w błąd co do bezpieczeństwa swojego modelu TM31. W rezultacie 14 osób doznało poważnych poparzeń korzystając z modelu TM31. Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów rozpoczęła dochodzenie, aby ustalić, czy Thermomix ma problem z bezpieczeństwem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top