Czy gumy do prania są skuteczne?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy gumowe uszczelki Twojej pralki są skuteczne, nie jesteś sam. Większość z nas zastanawiała się nad tym samym. Gumowe uszczelki są pożywką dla pleśni i grzybów. Ale czy wiesz, że gumy pralki są również siedliskiem włosów i monet? Oto jak skutecznie je wyczyścić. Najpierw wyczyść je, podnosząc uszczelki wilgotną szmatką. Następnie delikatnie pocieraj je szczoteczką do zębów, aby usunąć uporczywy brud.

Jeśli Twoja uszczelka drzwiowa jest uszkodzona, postaraj się ją jak najszybciej wyczyścić. Konkretnie, powinieneś wyczyścić uszczelkę za pomocą roztworu antybakteryjnego. Niektóre produkty chemiczne mogą uszkodzić gumę w pralkach. Można również użyć antybakteryjnego środka czyszczącego, aby wytrzeć go w dół. Jeśli na gumie pojawią się czarne plamy, prawdopodobnie wewnątrz pralki rozwinęła się pleśń. Pamiętaj również o tym, aby między kolejnymi załadunkami osuszyć wnętrze pralki za pomocą ściereczki z mikrofibry. Jest bardzo chłonna i nie pozostawia kłaczków za sobą.

Aby wyczyścić gumowe uszczelki pralki, będziesz potrzebował trochę octu lub soku z cytryny. Ocet lub sok z cytryny zabije bakterie i pleśń. Gdy uszczelki są już czyste, możesz użyć szczoteczki do zębów lub gąbki, aby wyszorować pozostałe resztki. Aby usunąć pleśń i grzyby z gumowego materiału, zmocz czystą szmatkę gorącą wodą i suchym ręcznikiem. Następnie wypłucz ją.

Dla trudniejszej pleśni, możesz namoczyć waciki lub kulki z waty w białym occie. Następnie delikatnie wyszoruj dotknięte obszary za pomocą wacika. Powtórz ten proces dla bardziej upartej pleśni i gruzu. Jeśli nie jesteś w stanie wyczyścić całej uszczelki, możesz użyć wacika, aby delikatnie usunąć uwięzione cząstki. Do wyczyszczenia gumowej uszczelki może być potrzebnych kilka wacików. Należy również pamiętać, że niektóre z tych obszarów są trudno dostępne.

Czyszczenie gumowej uszczelki na pralce jest niezbędne. Obecność brudu na jej powierzchni może oznaczać, że rozwija się pleśń. Zdarza się, że chusteczki zostały przypadkowo wyprane i zbite wewnątrz fałd gumowej uszczelki. Inną częstą przyczyną śmierdzących pralek są nierozpuszczone tabletki do prania. Jak więc wyczyścić gumę pralki? Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi producenta. Jeśli twoja pralka nie przychodzi z żadnym z tych problemów, rozważ użycie systemów samoczyszczących.

Czyszczenie uszczelki drzwi pralki to kolejna kluczowa część utrzymania urządzenia. Jest notorycznie trudna do czyszczenia, ale jeśli czyścisz ją regularnie, będziesz miał czystszą, pachnącą pralkę. W ten sposób można uniknąć rozwoju zapachu pleśni i grzyba wewnątrz pralki. Możesz nawet użyć białego octu do czyszczenia uszczelki. Jeśli dokładnie zastosujesz się do instrukcji, proces czyszczenia nie będzie zbyt trudny.

Standardowy wąż, który jest dostarczany z pralką, jest wykonany ze wzmocnionej gumy. Jest on stosunkowo tani i łatwo dostępny. Wzmocnione gumy są mocniejsze i bardziej odporne, ale szybciej pękną, jeśli będziesz ich często używać. Możesz wybrać między standardowym wężem gumowym a wzmocnionym, w zależności od konkretnej pralki. Wzmocniony wąż jest lepszy dla pralki, która jest w Twoim domu. Węże z oplotem ze stali nierdzewnej są idealne do użytku wewnętrznego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top